Meist

Tere tulemast!
Iidam ja Aadam on traditsioone hindav ajaloohõnguline keskus/klubi, mis pakub huviringe ning korraldab linnalaagerid ja temaatilisi sünnipäevasid.

Hetkel kahjuks ei saa toimuda huviringid ning sünnipäevad. Küll aga korraldame rõõmuga töötubasid. Ootame hetkel maailmas toimuva rahunemist ning oleme siis uute ruumide otsinguil.

Meie kirg on vanad asjad ja unustatud oskused, kaunid kunstid ning elu kõige inspireerivam ja edasiviivam tegevus - mäng. Meie soov on kaasata väikesed ja suured inimesed mõttetalgutele ja loovatele tegudele, mille tulemusena kujuneks terviklik ja elukeskkonda säästev maailmanägemus, kus igaühel on õigus oma nägemusele kunstist ja loomingust.

                                                                                    Airi Aas ja Vivika Vahesalu


Iidam ja Aadam sai loodud 2013 aastal soovist luua hubane ja kodune koht lastele, kus peale kooli ja lasteaeda saab koos teiste eakaaslastega vabas õhkkonnas tegeleda loominguga.  Me soovime oma tegevusega luua võimalused ja keskkonna, kus rahvakultuur, roheline mõtteviis ja kaunid kunstid jõuaksid põimununa lasteni ja neis säiliks soov seda tarkust hoida ja kalliks pidada. Ajas on asju!Airi Aas 
Iidamja Aadam asutaja, juhatuse liige, kunstiringide, linnalaagrite juhendaja, sünnipäevadel peojuht, töötubade läbiviija.
Kunst, meisterdamine, leiutamine, looming laiemas mõttes on mind paelunud ja saatnud  terve elu. Lapsena käisin mitemtes kunstiringides ja koolides-Tallinna 7. Kk kunstirigis Evi Sepa juhendamisel, Tallinna Kunstikoolis, Sally Stuudios Annely Kösteri juhendamisel. Need kohad on siiani jätnud minusse kustumatud ja positiivsed  mälestus-need olid kohad, kus tekkisid ideed ja tekkisid küsimused ja soov loominguga ka edasi tegeleda. Nii soovingi pakkuda lastele Iidam ja Aadam kunstiringides toredat eakaaslastega koos loomist, tekitada uudishimu, katsetada huvitavaid tehnikaid, julgustada lapsi ennast läbi kunsti väljendama ja ka seda teistele esitleda.
Olen lõpetanud EKA Moedisaini eriala, töötanud moe alal 9 aastat ja seejärel peale pere juurdekasvu pühendanud Iidam ja Aadam huvikooli loomisele.

Marika Diževski 

Kunstiringide, linnalaagrite juhendaja, venekeelsete sünnipäevade peojuht.

Olen kahe lapse ema. Olen tegelenud loominguga kogu oma  elu. Töötanud 8 aastat floristina ja läbi viinud  paralleelselt koolitusi. Peale selle õppinud klaasikunsti ja selle loominguga tegelenud 5 aastat ja korraldanud kursuseid. Mitmed aastad on minu elu huvitavaks teinud lastele ürituste korraldamine, näomaalingute tegemine,   loovusringide juhendamine. Viimsed 3 aastat olen Juhendanud Iidam ja Aadam kunstiringe ja linnalaagreid.

Grete Tiigiste

Kunstiringide juhendaja


Grete on noor andunud kunsti- ja kultuurihuviline, kes suurema osa oma päevist veedabki selles maailmas. Hetkel omandab haridust Eesti Kunstiakadeemias kunstiteaduse ja visuaalkultuuri erialal. Varasemalt on oma õpingutes tegelenud kultuurikorralduse, antropoloogia ja teatriga. On suuresti teatriusku ning usub, et just see koos ülejäänud kunstivormidega teeb maailma ilusamaks paigaks. Näeb loomingus võtit, kuidas igapäeva hallusele värvi anda ning ärgitab sellega tegelema teisigi.

Katrin Saaremägi- sünnipäevadel peojuht, töötubade läbiviija, linnalaagrite juhendaja
Mulle meenuvad väga hästi kõik lapseea sünnipäevad, kust kunagi ei puudunud tants ja trall ja alati põnevad mängud. Nii kaua kui ma ennast mäletan, on mulle alati meeldinud midagi välja mõelda ja siis neid ideid ka hiljem ellu rakendada. Enda elu olen sättinud nii, et olen hariduselt lasteaiaõpetaja, kes nüüd mitmendat aastat end huviharidusega on sidunud ja hetkel siis ka sünnipäevade läbiviimisega. Südamelähedane on loovus ja mängulisus ja seda osa endast annan ma ka lastele edasi.
Parimatega, Katrin
Kes on Iidam ja Aadam?
Iidam ja Aadam on tüdruk ja poiss, kes toovad meieni põnevaid seikasid, teadmisi ja kombeid ammustest aegadest ehk iidamast ja aadamast.