Meist

Tere tulemast!
Iidam ja Aadam on traditsioone hindav ajaloohõnguline keskus/klubi, mis pakub huviringe ning korraldab temaatilisi sünnipäevasid.

Asume Tallinna miljööväärtuslikus piirkonnas, Laulupeo 21, Kadrioru piiril. Meil on kaks hubast ruumi loomingulisteks toimetusteks. Salongiruumi ootame alati külalisi meie käsitööd ja vanavara uudistama. Seal kostitab ja võtab vastu sünnipäevalaps ka oma külalisi.
Teises ruumis toimuvad huviringid ja sünnipäeva meisterdamised.

Meie kirg on vanad asjad ja unustatud oskused, kaunid kunstid ning elu kõige inspireerivam ja edasiviivam tegevus - mäng. Meie soov on kaasata väikesed ja suured inimesed mõttetalgutele ja loovatele tegudele, mille tulemusena kujuneks terviklik ja elukeskkonda säästev maailmanägemus, kus igaühel on õigus oma nägemusele kunstist ja loomingust.

                                                                                    Airi Aas ja Vivika Vahesalu


Tegijateks, pidajateks ja perenaisteks on kaks noort ema, kellele laste kunstihuvi hoidmine ja toetamine on südameasjaks. Me soovime oma tegevusega luua võimalused ja keskkonna, kus rahvakultuur, roheline mõtteviis ja kaunid kunstid jõuaksid põimununa lasteni ja neis säiliks soov seda tarkust hoida ja kalliks pidada. Ajas on asju!

Kristiine Spongolts

Kunstiringide linnalaagrite  juhendaja

Loodus ja kunstid käivad käsikäes kui vanem ja laps. Kuulame, vaatame, õpime ja teeme ikka omamoodi. Olen õppinud Tallinna Kunstigümnaasiumis tarbekunsti kallakuga klassis, hiljem Eesti Kunstiakadeemias disainiteaduskonnas köitekunsti ning nahadisaini ja  samaaegselt ka visuaalkunstiteraapiate 2-aastast kõrvaleriala omandanud. Suveaegadel erinevate lastelaagrite - ja kunstiprojektidega tegelenud ja nüüd ka Iidama ja Aadama ruumides.

Marika Diževski 

Kunstiringide, linnalaagrite juhendaja, sünnipäevadel peojuht.
Oldn kahe lapse ema. Olen tegelenud loominguga kogu oma teadliku elu. Töötanud 8 aastat floristina ja läbi viinud  paralleelselt koolitusi. Peale selle õppinud klaasikunsti ja selle loominguga tegelenud 5 aastat ja korraldanud kursuseid. Mitmed aastad on minu elu huvitavaks teinud lastele ürituste korraldamine, näomaalingute tegemine,   loovusringide juhendamine. Viimsed 2 aastat olen Juhendanud Iidam ja Aadam kunstiringe ja linnalaagreid.

Grete Tiigiste

Kunstiringide juhendaja

Grete on noor andunud kunsti- ja kultuurihuviline, kes suurema osa oma päevist veedabki selles maailmas. Hetkel omandab haridust Eesti Kunstiakadeemias kunstiteaduse ja visuaalkultuuri erialal. Varasemalt on oma õpingutes tegelenud kultuurikorralduse, antropoloogia ja teatriga. On suuresti teatriusku ning usub, et just see koos ülejäänud kunstivormidega teeb maailma ilusamaks paigaks. Näeb loomingus võtit, kuidas igapäeva hallusele värvi anda ning ärgitab sellega tegelema teisigi.

Katrin Saaremägi (sünnipäevadel peojuht, töötubade läbiviija)
Mulle meenuvad väga hästi kõik lapseea sünnipäevad, kust kunagi ei puudunud tants ja trall ja alati põnevad mängud. Nii kaua kui ma ennast mäletan, on mulle alati meeldinud midagi välja mõelda ja siis neid ideid ka hiljem ellu rakendada. Enda elu olen sättinud nii, et olen hariduselt lasteaiaõpetaja, kes nüüd mitmendat aastat end huviharidusega on sidunud ja hetkel siis ka sünnipäevade läbiviimisega. Südamelähedane on loovus ja mängulisus ja seda osa endast annan ma ka lastele edasi.
Parimatega, Katrin
Kes on Iidam ja Aadam?
Iidam ja Aadam on tüdruk ja poiss, kes toovad meieni põnevaid seikasid, teadmisi ja kombeid ammustest aegadest ehk iidamast ja aadamast.


Neil on jutustada ka üks lugu.

ELASID KORD KAKS SÄRASILMSET JA UUDISHIMULIKKU LAST, IIDAM JA AADAM, KELLELE MEELDIS ÜLE KÕIGE VANAEMA JUURES ÕUNAPUU OTSAS ISTUDA, SEAL MÕNUSALT JALGU KÕIGUTADA JA OMA MÕTTEID MÕLGUTADA. NII KA TÄNA, ÜHEL HILIS-SUVISEL PÄEVAL, KUI PUHUS PARASJAGU JUST SEE ÕIGE KAGUTUUL.
ÄKKI MEENUS IIDAMALE VANAEMA KÄEST KUULDUD VANA SALADUS. NIMELT OLI VANAEMA RÄÄKINUD IMEÕUNAST, MILLE SÜDAMIKUS OLEVAID SEEMNEID SÜÜES SAAB MIDAGI SOOVIDA NING SEE PIDI SUUREKS SAADES KINDLASTI TÄIDE MINEMA.
“VANAEMA ÜTLES KA, ET SELLE ÕIGE ÕUNA TUNNEB IGAÜKS ISE ÄRA”, SOSISTAS IIDAM AADAMALE. SEDA KUULDES VÕTTIS AADAM TASKUST RAGULKA JA SIHTIS... IIDAMAL TÕUSID IMESTUSEST PATSID PÜSTI, KUI TEMA SÜLLE KUKKUSKI JUST SEE ÕIGE ÕUN. TÄIDE LÄKS KA NENDE ILUS SOOV-NAD JÄID ALATISEKS SUURTEKS SÕPRADEKS! OTSI JA LEIA SINAGI VÕLUÕUN JA MÕTLE HOOLEGA VÄLJA OMA SOOV.