Laste huviklubid 


Pakume lastele kunstiringe vanuses 4-12 aastat. Saame tulla kunstiringi juhendama kooli või lasteaeda, kui aga igakuisest ringi avamisest pole huvitatud, tuleme rõõmsasti ka aegajalt töötubade vormis erinevaid kunsti ja käsitöötehnikaid tutvustama. 

 Huviringide galerii Huvikeskus Iidam ja Aadam on registreeritud õppekavaga erahuvikool.
Kunstiring toimub 1x nädalas , 4x kuus

Huvikeskus Iidam ja Aadam on lapsesõbralik keskkond, kus laps tunneb ennast oodatuna ning väärtustatuna. Huvikeskuse eesmärgiks on  sisustada laste vaba aega põneva klubilise tegevusega, võimaldada suurtele ja väikestele eduelamust läbi käelise tegevuse ning pakkuda uuenduslikke lähenemisi enda loomevõime avastamiseks. Huvikeskuse eesmärgiks üldiselt on toetava ja võimalusterohke õpikeskkonna loomine, väärtustades seejuures rahvatraditsioone ja taaskasutust.


Kunstiklubi "Õied" 4-7 aastased

Kunstiring, kus suurema kunstihuviga laps leiab mõttekaaslased, kellega põnevaid kunstiülesandeid lahendada ja omaloomingut teostada. Grupis kuni 9 last. Pakutavad tegevused võimaldavad kasutada väga palju erinevaid materjale ja töövahendeid, katsetada eritehnikaid ja leida igale materjalile loov väljund. Tegevuse aluseks on mõte:  eduelamus on õppeprotsessi aluseks ja turvaline, toetav keskkond tingimuseks. Tegevused on tihedalt põimunud taaskasutuse, rahvakultuuri- ja ajaloopärandiga, sekka alati ka mängulised jutustused vanavanemate juhtumistest ja muinasjutud.

Kunstiklubi „Õunad ” (7-12 aastased) 

Kunstiring on mõeldud algklassilastele, kes sooviksid veidi rohkem kunsti-ja käsitöö- sõbraks saada. Kunstiring ei oota lapselt eelnevaid käelisi oskusi ja eeldusi. Kunstiringis saavad lapsed tutvuda ja katsetada erinevaid tehnikaid ja töövahendeid.  Grupis on  7-10 last.

Pakutavad tegevused seovad endas tänapäeva taaskasutuse ja ajaloo põnevad aspektid ning eritehnikad. Kogu huvitegevuse tuumaks on siduda esivanemate pärand tänapäeva innovaatiliste lahendustega. Igas tegevuses võetakse teemaks mõni ese või tegevus ajaloost. Vaadatakse ühiselt filmi, ajakirju ja raamatuid või muud materjali, mis tutvustaks antud teemat lastele. Järgneb jutuajamine, muljete ja arvamuste jagamine ning asutakse teemaga seonduvalt kunstitegevuse või meisterduse juurde. Laps saab oma töö alati koju kaasa ja keskus paneb töödest tehtud fotod kodulehele üles. Kord kuus käiakse ühiselt näitustel, muuseumides või kunstnike töökodades, vastavalt kuu teemale. Õppeperioodi lõpus korraldab huvikeskus ümbruskonna kohvikutes laste töödest näituse.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.